Banyo Duvar Kağıdı Nedir?

Banyo duvar kağıdı seramik ve taşın verdiği soğuk görüntüye kıyasla banyo duvar kağıtları banyonuza sıcaklık, şıklık ve değer kazandırır. Yeni nesil banyolarda duvar kağıdı günümüzde lüx mekanlarda mimarların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Banyo duvar kağıdı yıkanabilir ve bakımı kolay olup, uzun ömürlü ve seramiğe kıyasla çok daha ekonomiktir. Mevcut seramikle kaplı bir banyoda tadilat ve dekorasyon değişikliği büyük bir zahmete dönüşürken mevcut eski seramiklerin kırılıp dökülmeden çok küçük uygulamalarla yenilenebileceğini biliyor muydunuz? Kullanıcıların arama motorlarında banyo duvar kağıtları olarak çok sayıda görsele erişse de peki her duvar kağıtları banyo ve nem içeren mekanlar için uygun mudur?

banyo duvar kağıtları nedir

Tüm vinil duvar kağıtlarının banyolarda kullanılabileceği doğru bilinen yanlışlar arasındadır. Banyo duvar kağıdı ve nemli bir ortam için kullanılacak ürünün yüzey yapısı kadar zemini de önemlidir. Çünkü standart vinil duvar kağıtlarının zemini kağıt veya elyaftır. Kağıt ve elyaf suya dayanıklı bir malzeme değildir. Yoğun bir nem oluşumunda eklerden açılma, yapısında ve alt tabakada kabarmalarla bir süre sonra görüntü anlamında rahatsızlık vermektedir. Küf ve mantar oluşumunu hızlandırıp aynı zamanda sağlığınızı tehdit edebilir.

Tekstil tabanlı duvar kağıtları zemini polyester ile güçlendirilmiş pamuklu bez üzeri vinil sıvama malzemedir. Banyo duvar kağıtları, tekstil zemini ile standart duvar kağıtlarından oldukça daha dayanıklıdır. Anti bakteriyel içeriği küf ve mantar oluşumunu engeller, sağlığınızla dosttur. Banyo duvar kağıdı olarak en uzun ömürlü ve en sağlıklı olan malzeme tekstil tabanlı duvar kaplamalarıdır. edo-tex tekstil tabanlı duvar kaplaması 2018 koleksiyonu ile tadilatlarınız zahmetsiz ve ekonomik, banyolarınız artık çok daha şık olacak. Koleksiyonumuza buradan erişebilir daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.